Детдом иитиллээччилэрэ

1945

1955

 

Детдом директорынан улэлээбиттэрэ

(1945-1955 с.с.)

1.  Семенов Денис Николаевич

2.  Николаев Игнатий Яковлевич

3. Николаев Николай Николаевич

4. Максимов Андрей Осипович

5.  Тимофеев Павел Гаврильевич

Детдом иитээччилэринэн улэлээбиттэрэ

1.  Данилов Емельян Алексеевич

2. Акимова Матрена Андреевна

3.  Николаева Евдокия Егоровна

4. Попов Николай Ильич

5.  Попов Павел Васильевич

6.  Федорова Дарья Павловна

 

 

 Николаев Игнатий Яковлевич- директор детдома

Максимов Андрей Осипович - директор детдома

Тимофеев Павел Гаврильевич - директор детдома

Николаева Евдокия Егоровна- воспитатель детдома Попов Павел Васильевич - воспитатель детдома Данилов Емельян Васильевич - воспитатель детдома

      Саввинов Борис Гаврильевич        Ахтыыта

1.   Игнатьев Петр – Сунтар -

2.      Романов Тит Федорович - Тюбяй

3.      Игнатьев Рома

4.      Саввинов Василий Данилович  – Якутск Г. экономист Якутской птицефабрики, ул. Чернышевского, 12, кв. 67, тел. 45-04-32

5.      Евсеев Осип – Сарданга -

6.      Иванов Егор – Ленский

7.      Гурьева Мария Федотовна - Сарданга

8.      Шадринов В.В. – Олекминск  -

9.      Егоров Василий – Шея

10. Ананьев Семен – Чурапча, Засл. Врач РСФСР -

11. Иевлев Николай – Сунтар -

12. Федоров  Афанасий --

13. Степанова-Игнатьева – Эльгяй, домохозяйка

14. Филиппова Мария Константиновна – Сарданга

15. Кириллин Семен – Сунтар

16. Алексей – Нюрба

17. Данилов Петр – Нам, Хатырык

18. Саввинов Семен Данилович – Якутск, Усть-Алдан, с. Борогонцы, РОНО

19. Данилова Татьяна Дмитрьевна – Сунтар, пенсионер

20. Шадрина-Еремеева Дария Васильевна – Якутск, пенсионер, тел. 45-43-87

21. Шадрина Майя Васильевна – Мирный, пенсионер

22. Данилова Татьяна Петровна – Шея, пенсионерка

23. Нельбисова Александра – Тойбохой

24. Саввинова Евдокия -

25. Захарова Варвара – Сунтар -

26. Афанасьева Майя -

27. Еремеева Галина Константиновна – Мар-Кель

28. Петров Василий – Нюрба, Кюндядя

29. Данилов Афанасий – Айхал

30. Лукин Гаврил

31. Саввинов Борис Гаврильевич – Сунтар, заслуженный землеустроитель РФ

32. Еремеев Николай – Мар-Кель -

33. Афанасьев Афанасий – Шея

34. Егоров Иван Петрович – Сунтар, ул. Папанина,14, Заслуженный работник народного хозяйства ЯАССР, пенсионер

35. Иванов Иннокентий Егорович – Олекминск, глава Саныяхтахского наслега, заслуженный агроном РСФСР

36. Федорова Мария – Эльгяй

37. Данилов Максим – Шея -

38. Афанасьев Серафим -

39. Петров Иван Афанасьевич – Вилючан, пенсионер

40. Потапова Марфа Григорьевна – Якутск

41. Наумова Елена – Сунтар

42. Ялланова Елена – Сунтар -

43. Максимова Дария Ивановна – Сунтар, пенсионерка

44. Зверев Николай – Сунтар

45. Гаврильев Юрий -

46. Тимофеев Михаил – Вилючан --

47. Попов Егор Петрович – Сунтар

48. Попова Анна Петровна – Устье

49. Васильева Анна – Сунтар -

50. Сидорова Марфа - Сунтар

51. Васильева Евдокия -

52. Попова Александра

53. Ващенко Майя

54. Васильева Татьяна

55. Алексеева Александра

56. Алексеев Емельян

57. Осипова Нюта

58. Павлова Соня  -

59. Иванова Маргарита

60. Иевлева Елизавета - Сунтар

61. Егорова Мария

62. Герасимова Евдокия

63. Евсеева Мария -

64. Павлова Евдокия

65. Егорова Мария

66. Павлова Александра

67. Алексеев Егор

68. Макаров Егор

69. Егорова Алена

70. Максимова Фекла

71. Иванова Аля

72. Яковлева Мария

73. Степанова Мария

74. Петрова Феня

75. Васильева Христина

76. Павлов Павел -

77. Федоров Павел -

78. Федоров Александр

79. Степанов Николай -

80. Тараяров Валерий

81. Валя - Шея

82. Павлов Николай Павлович – Сунтар, ул. Медиков ,10

83. Егоров Григорий -

84. Тарабукин Геннадий -

85. Макаров Николай Константинович – Сунтар, пенсионер

86. Еремеева Елена Константиновна - Тойбохой

87. Елисеева Мария -

88. Пахомова Евдокия – Сунтар, пенсионерка

89. Васильев

90. Платонова Мариетта Ивановна – Сунтар, уполномоченный фонда соцстраха

91. Кириллин Михаил Спиридонович – Сунтар, учитель фк ССОШ №2

92. Михайлова Светлана Прокопьевна – Сунтар, бухгалтер РОНО

93. Филиппов Виктор Никифорович – Якутск, директор коррекционной школы

94. Акимова Розалия – Якутск

95. Кириллина Софья Ивановна – Сунтар, ул. Сахаада, 14 а, пенсионерка тел. 21-3-59

96. Дорофеев Егор Васильевич

97. Егоров Семен Петрович – Сунтар